Fenomenalna saga na kanwie, której powstał popularny serial telewizyjny 

Pakiet Stulecie Winnych. Okładka serialowa. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli” (https://www.taniaksiazka.pl/pakiet-stulecie-winnych-okladka-serialowa-tomy-1-3-ci-ktorzy-przezyli-ci-ktorzy-walczyli-ci-ktorzy-wierzyli-albena-grabowska-p-1557315.html) to pakiet trzech powieści, których autorką jest polska pisarka Ałbena Grabowska. Niezwykle uniwersalne i ponadczasowe książki, które opisują dramatyczne wydarzenia XX wieku. Historia przedstawiona w tym cyklu, opowiada o losach rodziny Winnych, z podwarszawskiego Brwinowa. Pozwól, aby autorka przeprowadziła Cię przez ten trudny zarówno dla Winnych, jak i dla całej Polski czas. Przeżyj: rozpacza i żal związany z wybuchem pierwszej wojny światowej, radość po odzyskaniu niepodległości, smutny czas drugiej wojny światowej, ciężki okres komunizmu oraz pierwsze wolne wyboru po upadku tego systemu.

 Ałbena Grabowska – autorka fenomenalnego cyklu literackiego – “Stulecie Winnych”


Ałbena Grabowska to polska autorka, która z zawodu jest lekarzem. Pisarka urodziła się w 1971 roku w Pruszkowie. Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. W 2004 roku autorka uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Ałbena Grabowska, zadebiutowała w 2011 roku powieścią zatytułowaną “Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. A popularność zdobyła, dzięki fenomenalnemu cyklowi “Stulecie Winnych”. Do najbardziej znanych książek napisanych przez autorkę należą:

 • “O małpce, która spadła z drzewa” (2010),
 • “Tam, gdzie urodził się Orfeusz” (2011),
 • “Julek i Maja w labiryncie” ( 2011),
 • “Coraz mniej olśnień” (2012),
 • “Julek i Maja. Powrót do gry” (2012),
 • “Julek i Maja. Podróż w nieznane” (2013),
 • “Julek i Maja. Misja w czasie” (2014),
 • “Lot nisko nad ziemią” (2014),
 • “Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli, tom 1” (2014),
 • “Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli, tom 2” (2015),
 • “Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli, tom 3” (2015),
 • “Alicja w krainie czasów. Czas zaklęty, tom 1” (2016),
 • “Alicja w krainie czasów. Czas opowiedziany, tom 2”  (2016),
 • “Alicja w krainie czasów. Czas odzyskany, tom 3”  (2017).

 

 

Stulecie Winnych – jedna z najbardziej rozpoznawanych sag

Co można w obecnym czasie przeczytać? Gdyby wymienić wszystkie książki, które są w sklepach, to można być zaskoczonym tym, jaka oferta na nas czeka. Jest tego naprawdę dużo. Autorzy wciąż zachwycają swoim talentem, serwując kolejne książki. Są takie historie, które już od dłuższego czasu obecne są na rynku. Ich sława nie przemija, a kolejne osoby są zachwycone tym, co otrzymują. Do takich książek zalicza się “Pakiet Stulecie Winnych. Okładka serialowa. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli“. Jest to chyba jedna z najbardziej popularnych sag, które można w chwili obecnej znaleźć na rynku. Autorką jest Ałbena Grabowska.

Bestsellerowa opowieść

Trzy części, które zdobyły tak wielką popularność, że na ich podstawie został nakręcony serial. Ten również cieszył się taką samą sławą, gromadząc za każdym razem dużą ilość widzów. Chyba łatwiej wyobrazić sobie, że taka sytuacja mogła faktycznie mieć miejsce. Chociaż warto przypomnieć, że saga o rodzinie Winnych to w całości opowieść fikcyjna.

Pierwszy tom – “Ci, którzy przeżyli” – pomaga poznać rodzinę Winnych. Mieszkają oni w Brwinowie – malutkiej wsi, która znajduje się pod Warszawą. Wszystko dzieje się chwile przed wybuchem pierwszej wojny światowej. W domu Winnych wielka radość miesza się z ogromnym smutkiem. Na świat przychodzą Ania i Marysia Winne. Tylko, że ich narodziny przyniosły śmierć ich mamie. Ojciec zostaje sam z nowo narodzonymi dziećmi. Do tego dochodzi wybuch wojny, który zmieni oblicza nawet tak malutkiej wsi.

Drugi tom – “Ci, którzy walczyli” – to moment, kiedy na świat przychodzą kolejne bliźniaczki. Tym razem są to córki dorosłej już Marysi, która przez wszystkich nazywana jest Manią. Narodziny następują 1 września 1939 roku. W dniu, kiedy Polska po raz kolejny zostaje zaatakowana przez najeźdźców.

“Ci, którzy wierzyli” to ostatnia część, która pokazuje, że pomimo końca walk, Polska, w tym rodzina Winnych, musi mierzyć się z wieloma problemami.

 

Saga o rodzinie Winnych

Wśród polskich twórców wymienić można kilka naprawdę doskonale znanych nazwisk, które na stałe wpisały się do panteonu dobrych, współczesnych autorów powieści literackich. Każdy z nich ma na swoim koncie powieść/powieści, które zyskały na wielkiej popularności. Do tego grona zalicza się niesamowita Ałbena Grabowska. Polska autorka, która ma oryginalne imię. Już to sprawia, że zwraca się na nią uwagę. Do tego dochodzi jej wielki talent literacki. Dowodem na to jest Pakiet Stulecie Winnych. Okładka serialowa. Tomy 1-3: Ci, którzy przeżyli, Ci, którzy walczyli, Ci, którzy wierzyli - Tania Książka. Kto jeszcze nie miał przyjemności się z nim zapoznać – koniecznie powinien nadrobić zaległości.

Historia niezwykłej rodziny


“Ci, którzy przeżyli” to początek. Oto Stanisław Winny – ojciec rodziny, który ogromnie cieszy się z narodzin swoich bliźniaczek. Ania i Marysia są przeurocze. Tylko, że zaraz nadchodzi kolejna wiadomość. Jego ukochana żona umiera przy porodzie. Mężczyzna zostaje sam z dwójką malutkich noworodków, a także ze starszą pociechą. Czy poradzi sobie ze wszystkim? Na szczęście może liczyć na wsparcie swojej rodziny, która nie pozostawi Stanisława samego. Tylko, że kilka miesięcy później wybucha pierwsza wojna światowa. Coś, co pozostawi trwały ślad na psychice i życiu wielu ludzi. W tym na rodzinie Winnych.

“Ci, którzy walczyli” – tom drugi sagi rodzinnej. Oto 1 września 1939 roku. Marysia Winna urodziła właśnie bliźniaczki. Piękne dziewczynki, które całkiem możliwe, że…będą wychowywać się bez ojca. Radosna chwila przeplata się z momentem, kiedy po raz kolejny Polska pada ofiarą napaści. Do wojska zostają powołani mężczyźni z różnych miejsc. W tym także rodzina Winnych musi wysłać mężczyzn na wojnę. Jak II wojna światowa zmieni oblicze Polski i głównych bohaterów?

“Ci, którzy wierzyli” – wspaniałe zakończenie trzytomowej sagi. Moment, kiedy Polska nie jest już rozrywana przez najeźdźców. Nie oznacza to i tak spokojnego żywota dla wielu Polaków.