Strona startowa ==> Piec co ==> Jak dobrac moc kotła / pieca dla domu jednorodzinnego?
Jak dobrac moc kotła / pieca dla domu jednorodzinnego?
Ocena użytkowników: / 38
SłabyŚwietny 
Porady
Spis treści
Jak dobrac moc kotła / pieca dla domu jednorodzinnego?
Jaki typ kotła?
Dwie metody doboru mocy kotła
Wszystkie strony

 

Jak dobrze oszacować ile kW powinien mieć kocioł piec centralnego ogrzewania?

Przygotowanie do obliczenia potrzebnej mocy kotła centralnego ogrzewania

Odpowiednie dobranie mocy kotła co / pieca co do potrzeb domowników w zakresie ciepłej wody i do wymagań wynikających z metrażu i konstrukcji budynku to z pewnością ważny element planowania instalacji centralnego ogrzewania w każdym obiekcie.

Na określenie mocy kotła co i cwu będą miały wpływ takie czynniki jak: powierzchnia, kubatura, data powstania budynku, konstrukcja budynku, ocieplenie, ocieplenie dachu, powierzchnie przeszklone, rodzaj zainstalowanych okien, typ ogrzewania (podłogowe, kaloryfery), typ używanego paliwa (gaz, olej, pelety, węgiel, drewno itp.)., powierzchnia ścian zewnętrznych itp.

Warto więc poświęcić czas, żeby przygotować wszystkie niezbędne informacje, dokonać niezbędnych pomiarów, jak i zastanowić się nad oczekiwaniami własnymi i domowników w stosunku do systemu centralnego ogrzewania jak i w stosunku do samego kotła, co później będzie rzutować na dobranie odpowiedniego modelu. Warto też pomyśleć nad umiejscowieniem kotła - czy to będzie kuchnia (a więc mały kompaktowy kocioł gazowy np ACV HRE Kompakt), piwnica, garaż, przedpokój czy też wydzielona kotłownia.

Chcesz zamówić wybrany przez siebie model kotła co? Zadzwoń -

{jumi [images/508_392_800.php]}.

Jesteś niezdecydowany, potrzebujesz więcej informacji - zadzwoń, nasz ekspert pomoże Ci wybrać rozwiązanie dopasowane do Twoich wymagań. 

----------------------------------------------------------

Najczęściej szukane: PIEC CO, Cichewicz, klimatyzatory, panele słoneczne, ACV, klimatyzator split, klimatyzacja cennik, piec gazowy, kocioł co.